TALENT CUP 2024
Talent Cup on Jyväskylässä pelattava juniorisalibandyturnaus, joka pelataan lauantaina 4.5. ja sunnuntaina 5.5.2024. Tuleva turnaus on järjestyksessään kymmenes Talent Cup -turnaus.
#TalentMatters
Ikäluokat:
- U16 (-08)
- U15 (-09)
- U14 kilpa (-10)
- U14 haastaja (-10)
- U13 kilpa (-11)
- U13 haastaja (-11)
- U12 kilpa (-12)
- U12 haastaja (-12)
- U11 kilpa (-13)
- U11 haastaja (-13)
- U10 kilpa (-14)
- U10 haastaja (-14)
- U9 kilpa (-15)
- U9 haastaja (-15)
- U8 (-16) / U7 (-17 ja nuoremmat)
Tytöt
- T14 (-10/-11)
- T12 (-12/-13)
U16-U13 -juniorit pelaavat 5 vs. 5 (2x15 min) pelejä.
U12 -juniorit ja T14-T12 -juniorit pelaavat 4 vs. 4 (2x15min) pelejä.
U11-U9 -juniorit pelaavat 4 vs. 4 (2x10 min) pelejä.
U8/U7-juniorit pelaavat 3 vs. 3 (2 x 10 min) pelejä.
Tarkemmat säännöt löydät säännöt-välilehdeltä.
U11-U7 -junioreiden sarjat pelataan yksipäiväisenä turnauksena. U11 ja U10-juniorit pelaavat lauantaina 4.5.2024 kaikki ottelunsa. U9 ja U8/U7-juniorit pelaavat kaikki ottelunsa sunnuntaina 5.5.2024. Muut sarjat pelataan kaksipäiväisenä turnauksena la 4.5. - su 5.5.2024.
Areenat:
- Ampparipesä
- Hipposhalli
- Jyväskylän Monitoimitalo
- Palokan koulukeskus
- Palokan liikuntahalli
- Mankolan koulu
- Kuokkalan Graniitti
- Keljonkankaan yhtenäiskoulu
- Vaajakosken Liikuntahalli
Joukkuemaksut
- 2 päivää 200€/joukkue (Super Early Bird 15.11.2023 mennessä 100€, Early Bird 6.1.2024 mennessä 150€, pääsiäistarjous 180€)
- 1 päivä 100€/joukkue (Super Early Bird 15.11.2023 mennessä 50€, Early Bird 6.1.2024 mennessä 75€, pääsiäistarjous 90€)
Pelipassit/Toimihenkilöpassit
- 2 päivän pelipassi 29€/pelaaja - Sisältää osallistumisoikeuden turnaukseen, kaksi ruokailua ja kisapaketin
- 1 päivän pelipassi 17€/pelaaja - Sisältää osallistumisoikeuden turnaukseen, yhden ruokailun ja kisapaketin
- 2 päivän toimihenkilöpassi 22€/toimihenkilö - Sisältää osallistumisoikeuden turnaukseen, kaksi ruokailua ja kisapaketin
- 1 päivän toimihenkilöpassi 12€/toimihenkilö - Sisältää osallistumisoikeuden turnaukseen, yhden ruokailun ja kisapaketin
- Vanhempien lounaspassi 9€/hlö/päivä
Palkinnot
U14-U9 sarjojen voittajajoukkue palkitaan pokaalilla ja kaksi parasta mitaleilla. U14-U12 sarjoissa palkitaan Talent Cup -pelaajapalkinnolla pelaaja, joka on finaalijoukkueissa pelaavista pelaajista tehnyt eniten pisteitä turnauksessa. U11-U9 -junioreiden sarjoissa turnauksen voittajajoukkueesta palkitaan loppuottelun paras pelaaja Talent Cup -pelaajapalkinnolla. U7-sarjassa jaetaan osallistumismitalit pelaajille.
Majoitus
Scandic Hotels
Aika 3.-5.5.2024
Scandic Laajavuori
Hinta Standard
112 € yhden hengen huone / vuorokausi
112 € kahden hengen huone / vuorokausi
132 € kahden hengen huone lisävuoteella / vuorokausi
Hinta Standard Family Four
122 € yhden hengen huone / vuorokausi
122 € kahden hengen huone / vuorokausi
142 € kolmen hengen huone / vuorokausi
162 € neljän hengen huone / vuorokausi
Scandic Jyväskylä Station
Hinta Standard Family Three
112 € yhden hengen huone / vuorokausi
112 € kahden hengen huone / vuorokausi
122 € kolmen hengen huone / vuorokausi
Hinta Standard Family Four
122 € yhden hengen huone / vuorokausi
122 € kahden hengen huone / vuorokausi
132 € kolmen hengen huone / vuorokausi
152 € neljän hengen huone / vuorokausi
Scandic Jyväskylä City
Hinta Standard
92 € yhden hengen huone / vuorokausi
92 € kahden hengen huone / vuorokausi
Hinta Family Three
102 € yhden hengen huone / vuorokausi
102 € kahden hengen huone / vuorokausi
122 € kolmen hengen huone / vuorokausi
Varaaminen
Jokainen joukkue varaa ja maksaa huoneensa itse käyttäen tunnusta O2 JKL Talent.
Varaukset voi tehdä puhelimitse tai sähköpostitse seuraavia yhteystietoja käyttäen:
Sähköposti: sales.finland@scandichotels.com
Puhelin: 09 4272 2558
Huoneet ovat varattavissa 19.4.2024 mennessä hotellin varaustilanteen mukaan
Majoituskiintiö Jyväskylän Sokos Hotelleista 3.-5.5.2024 ajalle
Original Sokos Hotel Alexandra (hinta/vrk)
110€ 1-hengen huone (standard)
110€ 2-hengen huone (standard)
120€ 3-hengen huone (standard)
130€ 4-hengen huone (standard)
Solo Sokos Hotel Paviljonki (hinta/vrk)
116€ 1-hengen huone (solo)
116€ 2-hengen huone (solo)
126€ 3-hengen huone (solo)
Sporttiklubi
Maksuttomaan S-ryhmän Sporttiklubiin voi liittyä nettisivuillamme www.sokoshotels.fi, kohdassa Ryhmät > Sporttiklubi > Liity Sporttiklubiin. Ryhmän minimikoko on 11 majoittujaa. Joka 16. majoittuu veloituksetta puolikkaassa kahden hengen huoneessa, max 3 henkilöä veloituksetta. 10% joukkueen majoituslaskun verollisesta loppusummasta palautetaan joukkueelle S-ryhmän lahjakortteina. Maksutapana oltava yhteislasku, joka maksetaan joko ennakkoon tai paikan päällä joko kortilla tai käteisellä.
Varaaminen
Joukkueille on varattu majoituskiintiöt Solo Sokos Hotel Paviljongista ja Original Sokos Hotel Alexandrasta. Varaukset tunnuksella ”O2-JKL2024” 8.4.2024 mennessä Jyväskylän Sokos Hotelleista puh. 020 1234 640 tai sales.jyvaskyla@sokoshotels.fi. Varaathan majoituksen mahd. hyvissä ajoin, sillä huoneita on rajoitettu määrä.
Turnauksen järjestää:
O2-Jyväskylä ry
Sykeraitti 7, 40630 Jyväskylä
toimisto@o2-jkl.fi
Lisätietoja turnauksesta:
Krista Karhunen, 040 966 3902, krista.karhunen@o2-jkl.fi
- NroSarjaSarjaKenttäKotiVieras
- Su 5.5.2024
- 5.5.
- 103U12HU12 (-12)Keljonkankaan yhtenäiskouluO2-Jyväskylä/
P13 Oranssi 2–4 (1–2)O2-Jyväskylä/P12 Kuokkala - 16U14KU14-kilpasarja (-10)HipposhalliSalBa5–6 (4–2)ZZ TOP TEAM
- 39U14HU14-haastajasarja (-10)MonitoimitaloSaipa SB3–2 (2–0)LoSB/
white - 89U12HU12 (-12)Keljonkankaan yhtenäiskouluLaukaan Kings Panthers5–7 (3–4)Muuramen V- Ja U-Seura Yritys/
Blacks P12 - 251T14T14 (-10/-11)AmpparipesäOULUN LUISTINSEURA0–4 (0–2)TIKKURILAN TIIKERIT
- 221U9HU9 (-15)Kuokkalan Granittii 1O2-Jyväskylä Keljonkangas2–3TFT
- 213U9HU9 (-15)Kuokkalan Granittii 2Duo Jämsä2–4O2-Jyväskylä/
Mankola/ Vaajakoski Oranssi - 203U9HU9 (-15)Kuokkalan Granittii 3LEPPÄVEDEN LEPPÄ7–1O2-Jyväskylä /
Mankola/ Vaajakoski Musta - 235U7U8 (-16) /U7 (-17)Kuokkalan Granittii 4O2-Jyväskylä/
Ampparitytöt 9–1Muuramen V- Ja U-Seura Yritys/Blacks - 80U13HU13-haastajasarja (-11)Palokan kouluTOP TEAM /
VARTA 3–1 (2–0)TPS/Valkoinen - 17U14KU14-kilpasarja (-10)HipposhalliLoSB/
Red 6–3 (4–1)O2-Jyväskylä/P14 musta - 40U14HU14-haastajasarja (-10)MonitoimitaloSalBa7–1 (5–0)SB Naantali
- 104U12HU12 (-12)Keljonkankaan yhtenäiskouluFORSSAN SUUPPARIT1–7 (1–3)Limingan Niittomiehet
- 222U9HU9 (-15)Kuokkalan Granittii 1O2-Jyväskylä/
Amppariliiga Palokka 15-16 0–7Laukaan Kings/Bruins - 214U9HU9 (-15)Kuokkalan Granittii 2SB WELHOT mustat8–4O2-Jyväskylä/
Amppariliiga Kuokkala 15-16 - 204U9HU9 (-15)Kuokkalan Granittii 3IISVEDEN KIRI0–3O2-Jyväskylä Keljonkangas - Oranssi
- 238U7U8 (-16) /U7 (-17)Kuokkalan Granittii 4O2-Jyväskylä/
Amppariliiga Kuokkala 16-18 8–3O2-Jyväskylä/Amppariliiga Mankola 17-18 - 252T14T14 (-10/-11)AmpparipesäO2-Jyväskylä T142–2 (2–0)Suolahden URHO
- 81U13HU13-haastajasarja (-11)Palokan kouluKeuPa3–1 (1–1)Merikoski SBT
- 263U14KU14-kilpasarja (-10)HipposhalliKonnat3–1 (1–0)O2-Jyväskylä/
P15 Kilpa - 217U9HU9 (-15)Kuokkalan Granittii 2MuurY Reds1–3O2-Jyväskylä/
Mankola/ Vaajakoski Oranssi - 207U9HU9 (-15)Kuokkalan Granittii 3MuurY Blacks8–4O2-Jyväskylä /
Mankola/ Vaajakoski Musta - 237U7U8 (-16) /U7 (-17)Kuokkalan Granittii 4O2-Jyväskylä/
Amppariliiga Keljonkangas 0–9O2-Jyväskylä/Ampparitytöt - 41U14HU14-haastajasarja (-10)MonitoimitaloLEMPÄÄLÄN KISA3–4 (0–3)Laukaan Kings
- 88U12HU12 (-12)Keljonkankaan yhtenäiskouluMerikoski SBT9–3 (2–1)PIEKSÄMÄEN SALIBANDY
- 223U9HU9 (-15)Kuokkalan Granittii 1Laukaan Kings/
Bruins 2–3O2-Jyväskylä Keljonkangas - 211U9HU9 (-15)Kuokkalan Granittii 2O2-Jyväskylä/
Amppariliiga Kuokkala 15-16 3–6Duo Jämsä - 201U9HU9 (-15)Kuokkalan Granittii 3O2-Jyväskylä Keljonkangas - Oranssi2–5LEPPÄVEDEN LEPPÄ
- 240U7U8 (-16) /U7 (-17)Kuokkalan Granittii 4Muuramen V- Ja U-Seura Yritys/
Reds 4–1O2-Jyväskylä/Amppariliiga Kuokkala 16-18 - 255T14T14 (-10/-11)AmpparipesäLEPPÄVEDEN LEPPÄ/
LeVi T14 1–6 (1–4)TIKKURILAN TIIKERIT - 63U13KU13-kilpasarja (-11)Palokan kouluMerikoski SBT P138–1 (5–1)O2-Jyväskylä
- 18U14KU14-kilpasarja (-10)HipposhalliOULUN LUISTINSEURA5–1 (3–0)ZZ TOP TEAM
- 42U14HU14-haastajasarja (-10)MonitoimitaloLimingan Niittomiehet3–2 (2–1)YPA
- 102U12HU12 (-12)Keljonkankaan yhtenäiskouluMuuramen V- Ja U-Seura Yritys/
Reds P12 3–3 (1–1)O2-Jyväskylä/P13 Oranssi - 224U9HU9 (-15)Kuokkalan Granittii 1TFT7–1O2-Jyväskylä/
Amppariliiga Palokka 15-16 - 212U9HU9 (-15)Kuokkalan Granittii 2MuurY Reds2–3SB WELHOT mustat
- 202U9HU9 (-15)Kuokkalan Granittii 3MuurY Blacks3–4IISVEDEN KIRI
- 236U7U8 (-16) /U7 (-17)Kuokkalan Granittii 4Muuramen V- Ja U-Seura Yritys/
Blacks 2–1O2-Jyväskylä/Amppariliiga Keljonkangas - 5U15U15 (-09)AmpparipesäYPA/
P15 2–5 (1–3)O2-Jyväskylä/P15 Edustus - 64U13KU13-kilpasarja (-11)Palokan kouluTPS/
Musta 9–1 (5–0)Happee - 239U7U8 (-16) /U7 (-17)Kuokkalan Granittii 4O2-Jyväskylä/
Amppariliiga Mankola 17-18 1–4Muuramen V- Ja U-Seura Yritys/Reds - 19U14KU14-kilpasarja (-10)HipposhalliDuo Jämsä3–2 (1–1)LoSB/
Red - 54U14HU14-haastajasarja (-10)MonitoimitaloSuolahden URHO3–1 (3–1)Muuramen Yritys
- 87U12HU12 (-12)Keljonkankaan yhtenäiskouluO2-Jyväskylä/
Mankola P12 7–1 (3–1)Laukaan Kings Panthers - 84U13HU13-haastajasarja (-11)Palokan kouluDuo Jämsä2–1 (0–0)Muuramen V- Ja U-Seura Yritys
- 219U9HU9 (-15)Kuokkalan Granittii 2O2-Jyväskylä/
Mankola/ Vaajakoski Oranssi 8–0O2-Jyväskylä/Amppariliiga Kuokkala 15-16 - 209U9HU9 (-15)Kuokkalan Granittii 3O2-Jyväskylä /
Mankola/ Vaajakoski Musta 2–7O2-Jyväskylä Keljonkangas - Oranssi - 25U14KU14-kilpasarja (-10)HipposhalliSalBa3–4 (1–2)O2-Jyväskylä/
P14 musta - 55U14HU14-haastajasarja (-10)MonitoimitaloO2-Jyväskylä5–2 (1–1)O2-Jyväskylä/
Oranssi 2 - 116U12HU12 (-12)Keljonkankaan yhtenäiskouluPIEKSÄMÄEN SALIBANDY2–6 (2–1)O2-Jyväskylä/
P13 Oranssi - 225U9HU9 (-15)Kuokkalan Granittii 1O2-Jyväskylä Keljonkangas6–0O2-Jyväskylä/
Amppariliiga Palokka 15-16 - 220U9HU9 (-15)Kuokkalan Granittii 2Duo Jämsä2–5MuurY Reds
- 210U9HU9 (-15)Kuokkalan Granittii 3LEPPÄVEDEN LEPPÄ6–1MuurY Blacks
- 86U13HU13-haastajasarja (-11)Palokan kouluSBS Masku/
P12 1–4 (0–2)Saipa SB - 265U14KU14-kilpasarja (-10)HipposhalliSaipa SB4–3 (1–3)Konnat
- 242U7U8 (-16) /U7 (-17)Kuokkalan Granittii 4O2-Jyväskylä/
Amppariliiga Kuokkala 16-18 6–3O2-Jyväskylä/Amppariliiga Keljonkangas - 45U14HU14-haastajasarja (-10)MonitoimitaloLoSB/
white 7–0 (5–0)SB Naantali - 226U9HU9 (-15)Kuokkalan Granittii 1Laukaan Kings/
Bruins 5–1TFT - 215U9HU9 (-15)Kuokkalan Granittii 2O2-Jyväskylä/
Mankola/ Vaajakoski Oranssi 1–1SB WELHOT mustat - 205U9HU9 (-15)Kuokkalan Granittii 3O2-Jyväskylä /
Mankola/ Vaajakoski Musta 2–8IISVEDEN KIRI - 108U12HU12 (-12)Keljonkankaan yhtenäiskouluO2-Jyväskylä/
Mankola P12 2–1 (1–0)Muuramen V- Ja U-Seura Yritys/Reds P12 - 260T14T14 (-10/-11)AmpparipesäTIKKURILAN TIIKERIT3–0 (1–0)Suolahden URHO
- 243U7U8 (-16) /U7 (-17)Kuokkalan Granittii 4Muuramen V- Ja U-Seura Yritys/
Blacks 8–1O2-Jyväskylä/Amppariliiga Mankola 17-18 - 216U9HU9 (-15)Kuokkalan Granittii 2O2-Jyväskylä/
Amppariliiga Kuokkala 15-16 2–9MuurY Reds - 206U9HU9 (-15)Kuokkalan Granittii 3O2-Jyväskylä Keljonkangas - Oranssi5–6MuurY Blacks
- 82U13HU13-haastajasarja (-11)Palokan kouluTOP TEAM /
VARTA 5–2 (3–1)KeuPa - 21U14KU14-kilpasarja (-10)HipposhalliZZ TOP TEAM3–4 (2–1)LoSB/
Red - 43U14HU14-haastajasarja (-10)MonitoimitaloSaipa SB1–5 (0–3)SalBa
- 109U12HU12 (-12)Keljonkankaan yhtenäiskouluLimingan Niittomiehet6–5 (2–1)Muuramen V- Ja U-Seura Yritys/
Blacks P12 - 244U7U8 (-16) /U7 (-17)Kuokkalan Granittii 4O2-Jyväskylä/
Ampparitytöt 8–0O2-Jyväskylä/Amppariliiga Kuokkala 16-18 - 261T14T14 (-10/-11)AmpparipesäO2-Jyväskylä T145–2 (3–1)OULUN LUISTINSEURA
- 218U9HU9 (-15)Kuokkalan Granittii 2SB WELHOT mustat4–2Duo Jämsä
- 208U9HU9 (-15)Kuokkalan Granittii 3IISVEDEN KIRI1–7LEPPÄVEDEN LEPPÄ
- 248U7U8 (-16) /U7 (-17)Kuokkalan Granittii 1O2-Jyväskylä/
Amppariliiga Keljonkangas 6–1O2-Jyväskylä/Amppariliiga Mankola 17-18 - 245U7U8 (-16) /U7 (-17)Kuokkalan Granittii 4Muuramen V- Ja U-Seura Yritys/
Reds 4–3Muuramen V- Ja U-Seura Yritys/Blacks - 65U13KU13-kilpasarja (-11)Palokan kouluMerikoski SBT P135–1 (1–0)TPS/
Musta - 20U14KU14-kilpasarja (-10)HipposhalliOULUN LUISTINSEURA8–5 (5–1)Duo Jämsä
- 44U14HU14-haastajasarja (-10)MonitoimitaloLaukaan Kings3–2 (0–1)Limingan Niittomiehet
- 112U12HU12 (-12)Keljonkankaan yhtenäiskouluMerikoski SBT4–1 (2–0)FORSSAN SUUPPARIT
- 229U9HU9 (-15)Kuokkalan Granittii 2O2-Jyväskylä/
Mankola/ Vaajakoski Oranssi 2–6MuurY Blacks - 228U9HU9 (-15)Kuokkalan Granittii 3LEPPÄVEDEN LEPPÄ9–2O2-Jyväskylä Keljonkangas
- 231U9HU9 (-15)Kuokkalan Granittii 2Laukaan Kings/
Bruins 4–8MuurY Reds - 230U9HU9 (-15)Kuokkalan Granittii 3SB WELHOT mustat1–3O2-Jyväskylä Keljonkangas - Oranssi
- 262T14T14 (-10/-11)AmpparipesäTIKKURILAN TIIKERIT2–0 (0–0)O2-Jyväskylä T14
- 264U14KU14-kilpasarja (-10)HipposhalliO2-Jyväskylä/
P15 Kilpa 1–7 (0–3)Saipa SB - 247U7U8 (-16) /U7 (-17)Kuokkalan Granittii 1O2-Jyväskylä/
Amppariliiga Kuokkala 16-18 1–4Muuramen V- Ja U-Seura Yritys/Blacks - 246U7U8 (-16) /U7 (-17)Kuokkalan Granittii 4O2-Jyväskylä/
Ampparitytöt 8–1Muuramen V- Ja U-Seura Yritys/Reds - 46U14HU14-haastajasarja (-10)MonitoimitaloLEMPÄÄLÄN KISA5–4 (4–2)YPA
- 114U12HU12 (-12)Keljonkankaan yhtenäiskouluLaukaan Kings Panthers5–3 (1–1)O2-Jyväskylä/
P12 Kuokkala - 232U9HU9 (-15)Kuokkalan Granittii 2LEPPÄVEDEN LEPPÄ10–1MuurY Blacks
- 47U14HU14-haastajasarja (-10)MonitoimitaloSalBa3–2 (1–0)Laukaan Kings
- 233U9HU9 (-15)Kuokkalan Granittii 2O2-Jyväskylä Keljonkangas - Oranssi4–5MuurY Reds
- 110U12HU12 (-12)Keljonkankaan yhtenäiskouluO2-Jyväskylä/
Mankola P12 7–1 (3–0)Limingan Niittomiehet - 234U9HU9 (-15)Kuokkalan Granittii 2LEPPÄVEDEN LEPPÄ8–2MuurY Reds